با حکم رهبر انقلاب

با حکم رهبر انقلاب؛
حجة الاسلام و المسلمین حاج شیخ محسن اراکی به دبیرکلی مجمع تقریب مذاهب اسلامی منصوب شد (۱۳۹۱/۰۴/۲۴ - ۱۴:۱۲)
 
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در حکمی جناب حجة الاسلام والمسلمین آقای محسن اراکی را به سمت دبیرکلی مجمع تقریب مذاهب اسلامی منصوب و جناب حجة الاسلام و المسلمین آقای محمدعلی تسخیری را نیز به عنوان مشاور عالی رهبری در امور جهان اسلام منصوب کردند.
متن حکم رهبر انقلاب اسلامی برای حجة الاسلام و المسلمین آقای اراکی به این شرح است :
بسم الله الرحمن الرحیم
جناب حجة الاسلام والمسلمین آقای حاج شیخ محسن اراکی دامت توفیقاته
اکنون که جناب حجة الاسلام والمسلمین آقای حاج شیخ محمد علی تسخیری پس از یک دهه تلاش تحسین برانگیز از سمت دبیرکلی مجمع تقریب مذاهب اسلامی استعفا کرده اند و با توجه به پیشنهاد شورای عالی مجمع، جناب عالی را که بحمدالله برخوردار از تجارب علمی و عملی فراوان هستید به دبیرکلی مجمع تقریب مذاهب اسلامی منصوب میکنم.
در شرایطی که بیداری اسلامی و تحولات خیره کننده ی پس از آن، جهان اسلام را در یکی از حساس ترین مقاطع تاریخ قرار داده، وحدت امت اسلامی و تقریب مذاهب اسلامی محوری اساسی برای تحصیل و حفظ پیروزی های این حرکت مبارک است.
از سوی دیگر دشمنان اسلام و امپراطوران کفر و نفاق به رهبری امریکا و اسرائیل می خواهند معادله جهاد و مقاومت را تبدیل به طرح تکفیر و ترور فرزندان اسلام نموده و در یک کلام جنگ شیعه ـ سنی را به مثابه ی دل مشغولی ملتهای مسلمان، بر جهان اسلام تحمیل کنند و به خیال خود از این راه بر تمامی مقدرات مادی و معنوی جهان اسلام مسلط شوند.
از مجمع تقریب مذاهب اسلامی در این برهه خطیر و حساس انتظار می رود با بهره گیری از تجربیات ارزشمند گذشته و نیز خلاقیت و ابتکارات مورد نیاز شرایط کنونی،‌با همکاری و همدلی نخبگان جهان اسلام بویژه اندیشمندان حوزه و دانشگاه «دیپلماسی وحدت اسلامی» را راهبرد خود قرار داده و پایه گذاری تشکیل امت واحد اسلامی را در مقابل اردوگاه استکبار به عنوان چشم انداز آینده ترسیم نماید.
از خداوند متعال توفیقات جنابعالی و دیگر همکارانتان را مسئلت دارم.
سیّدعلی خامنه ای
20/تیر ماه/1391
رهبر انقلاب همچنین ضمن تشکر از یک دهه تلاش تحسین برانگیز و خدمات بی شائبه جناب حجة الاسلام والمسلمین آقای محمدعلی تسخیری ایشان را به عنوان مشاور عالی خود در امور جهان اسلام منصوب کردند.
/ 2 نظر / 24 بازدید
احسان

بعد بیاید تو این وبلاگ و از قسمت لینکدونی (سمت راست---ارسال لینک) خوتون رو به صورت خودکار لینک کنید اگه نتونستید نظرات منو مطلع سازید تا شما رو تو این وبلاگ لینک کنم. www.mihan-shoping.mihanblog.com ( همون طور که گفتم با این روش هم هر دو تامون لینک میشیم و هم گوگل نمیفهمه تبادل لینک دو طرفه هست و به سود هر دومون هست.) ممنون دوست عزیز.خواهشا لینک کن.خیلی دلم میخواد تو وبلاگ زیبای شما لینک بشم.

ستاره

دعــــــــــــــــــــــــوتنامه سلام خدمت دوست عزیز این دعوتنامه از طرف یکی از کاربران فعال انجمن ام دی وان ارسال شده است درصورت تمایل سری به انجمن بزنید و عضو شوید و فعالیت نمایید باتشکر ستاره نام کاربری setare201298